5 powodów, dla których Twoja skóra Cię nie lubi

5 powodów, dla których Twoja skóra Cię nie lubi

Pewnie nie raz już słyszałaś rady typu “jedz świeże owoce na piękniejszą skórę”. Czy to wystarczy? Istnieje wiele powodów, przez które Twoja skóra nie wygląda tak jakbyś chciała. 

Czy patrzysz w lustro i myślisz, że twoja skóra powinna wyglądać lepiej? Szukasz przyczyny w kosmetykach, swojej codziennej pielęgnacji, diecie a nawet w genach? Na pewno nie ty jedna! Istnieje kilka spraw, które powinnaś wiedzieć stojąc na drodze do poprawy wyglądu swojej cery. Jeżeli robisz wszystko aby twoja skóra była piękniejsza, ale nie widzisz rezultatów – poniżej 5 potencjalnych powodów, przez które może tak się dziać.

#1 KOCHASZ SŁODYCZE.

Jak wszyscy wiemy, zdrowy wygląd zaczyna się od zdrowej diety. I, jak zawsze mówię, jeżeli jesz codziennie słodycze, to twoja skóra nie może wyglądać dobrze. Słodycze, poza tym, że są słodkie, są produkowane ze składników często nienaturalnych, które obciążają organizm. Syrop glukozowo-fruktozowy, utwardzony tłuszcz palmowy, konserwanty, barwniki to tylko niektóre z tych źle wpływających na twoje zdrowie. Zdrowa dieta oparta na nieprzetworzonych produktach, warzywach, owocach, zbożach, nasionach i orzechach jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli dbasz o cerę. Jeżeli nie jesteś zadowolona z wyglądu swojej cery, przyjrzyj się temu co jesz i stopniowo postaraj się zmieniać niezdrowe produkty na te odżywcze. Przetworzone, słodkie i tłuste pokarmy nie stworzą pięknej sylwetki, więc też nie stworzą pięknej cery!

#2 MYŚLISZ, ŻE DOBRZE OCZYSZCZASZ SWOJĄ SKÓRĘ.

Oczywiście, codziennie rano i wieczorem wykonujesz odpowiednie ruchy oczyszczające, ale może po prostu nie robisz tego tak dokładnie jak powinno być. Czy robisz to w pośpiechu? Czy dokładnie rozprowadzasz żel w każdy zakątek twarzy? Czy dokładnie spłukujesz do momentu kiedy woda będzie czysta? Możesz być zaskoczona jak dużo twojego makijażu dalej pozostaje na skórze po jej zmyciu. Jak możesz to sprawdzić? Osusz skórę, czystym, białym ręcznikiem. Jeżeli widzisz ślady podkładu, maskary, pomadki to wiedz, że źle oczyszczasz skórę. Niektóre kosmetyki do make-upu są stworzone po to, aby zostawały na skórze przez cały dzień. Co to dla Ciebie oznacza? Będzie trudno to zmyć. Bądź dokładna kiedy zmywasz swoją skórę. Poświęć temu procesowi chwilę czasu. Twoja skóra bardzo ci za to podziękuje.

#3: WIDZISZ WYPRYSKI I WARIUJESZ.

Każda z nas sporadycznie cierpi z powodu jakiegoś wyprysku. To co z tym zrobisz będzie miało wpływ na całościowy wygląd cery. Produkty przeznaczone do leczenia wyprysków (mydła antybakteryjne, maseczki wysuszające, silne żele oczyszczające, tonik antybakteryjny) często powodują wysuszenie skóry, podrażnienie lub zaburzają gospodarkę wodno-lipidową skóry. Jeżeli zaczniesz stosować je na całą twarz to ryzykujesz, że zakłócisz naturalną równowagę twojej skóry, co może spowodować, że paradoksalnie zacznie produkować więcej sebum, pory będą się zatykać i będą pojawiać się nowe wypryski. Takie błędne koło. Jak sobie więc radzić gdy pewne miejsca na twarzy mają wypryski? Postaraj się działać miejscowo. Myj i tonizuj skórę delikatnymi i nawilżającymi produktami, a na wypryski nałóż miejscowo inny kosmetyk. Może to być sprawdzony przeze mnie olejek z drzewka herbacianego lub maska z zielonej glinki. 

#4: WYKONUJESZ PEELING ZA CZĘSTO LUB WCALE.

Nasza skóra cały czas się złuszcza. Jest to naturalny proces. Komórki z niższych warstw skóry przemieszczają się wyżej a następnie umierają i stają się martwą warstwą rogową naskórka. Ona chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi. Czasami musimy pomóc skórze stosując peeling aby usunąć martwe komórki naskórka z jej powierzchni. Dzięki temu odsłaniamy piękne, zdrowe komórki z pod spodu. Skóra jest miękka w dotyku i gładka. Peelingowanie skóry zbyt często może mieć negatywne skutki dla skóry. Szorując często skórę możesz spowodować jej mikrouszkodzenia, naruszyć ochronną barierę, spowodować szybsze uciekanie wody ze skóry. Po drugiej stronie barykady są kobiety, które w ogóle nie złuszczają naskórka. A kiedy pozwalasz żeby twoją skórę z zewnątrz tworzył martwy pancerz komórek, będziesz wyglądać szaro, mało atrakcyjnie. Używaj peelingu 1-2 razy w tygodniu. Wybierz kosmetyk drobnoziarnisty lub enzymatyczny. Jeżeli stanie się to twoim rytuałem, po niedługim czasie zobaczysz jak skóra nabiera zdrowego blasku.

#5: NIE STOSUJESZ KOSMETYKÓW W ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI.

Każdy schemat pielęgnacji skóry zawiera kroki, których należy przestrzegać, aby zapewnić jak najlepsze korzyści. I ważne jest, aby postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi poniżej. Oczyszczanie to pierwszy krok, drugi – tonik, później trzeci- serum, czwarty – krem pod oczy, piąty- krem. Kiedy będziesz nakładać produkty w odpowiedniej kolejności, nakładanie kosmetyków będzie miało prawdziwy sens i możesz dzięki temu oczekiwać efektów. Na przykład serum głębiej przechodzi przez warstwy skóry niż krem. Tak więc musi najpierw być zastosowany. Jeśli zrobisz odwrotnie to serum nie będzie w stanie skutecznie przenikać i wykonywać swojego zadania. Aplikuj kosmetyki zgodnie z dobrą kolejnością dla pewnego efektu.

Następnym razem jak będziesz patrzeć w lustro i stwierdzisz, że nie jesteś zadowolona z tego co widzisz, przypomnij sobie te 5 łatwych kroków. Spróbuj się do nich zastosować i zauważ zmianę. Twoja skóra potrzebuje pielęgnacji aby ciebie chronić. Pamiętaj, że najzdrowsza skóra jest zawsze najpiękniejsza!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress